Get Adobe Flash player
Головна Єпархія Відомості про єпархію
Офіційні новини
Слайдшоу
Новини єпархії
Статистика
Користувачі : 4
Зміст : 96
Переглянути хіти змісту : 267719

Відомості про єпархію

Львівська єпархія об'єднює парафії Львівської області (27 грудня 1988 року зі складу Львівської єпархії виділена Тернопільська єпархія). 

Населення області головно складають українці (русини, лемки, бойки, гуцули та інші), також є росіяни, білоруси, поляки, євреї, вірмени та інші. Більшість населення за віросповіданням – греко-католики (уніати), багато віруючих належать до УАПЦ та УПЦ КП. За станом на січень 2007 року у Львівській області нараховувалось парафій: Українська Православна Церква – 62; УГКЦ – 1413; УПЦ КП – 356; УАПЦ – 350; РКЦ – 118; Євангельські християни-баптисти – 56; Християни віри євангельської – 61; Свідки Єгови – 56 та інші.

При єпархіальному управлінні діють Вищі Богословські курси. Парафіяльне духовенство здійснює богослужбову, катехизаційну, проповідницьку, адміністративно-господарську та інші види діяльності. Проводяться бесіди для тих, хто готується прийняти Святе Хрещення, та їхніх хресних батьків; для тих, хто готується вступити до церковного шлюбу, а також для всіх, хто цікавиться основами зростання у християнському благочесті. В єпархії працюють недільні школи для дітей и дорослих. При єпархії створено місіонерський відділ, який займаеться просвітою серед молоді й людей літнього віку, котрі з різних причин потрапили під вплив розкольників, уніатів або різних сектантських угруповань і бажають повернутися в лоно Святої Православної Церкви. Для цього в єпархії є бібліотека, відеотека, аудіотека. 

Адреса єпархіального управління:

Україна, 79008,

м. Львів, вул.Короленка,3.

Адреса для кореспонденції:

Україна, 79008, м. Львів, а/с 1352.

Телефон: (0322) 75-80-99. 
Факс: (0322) 294-91-34.

http://www.orthodox.lviv.ua/

Благочинь: 12 (Бродівське; Дрогобицьке; Жовківське; Пустомитівське; Радехівське; Самбірське; Сокальське; Старо-Самбірське; Стрийське; Турківське; Яворівське; Центральне).

Парафій: 62 (за станом на 1989 р. було 1260).

Інформація про парафії 

Храми: 41 (в т.ч. у м. Львові - 3: свято-Георгіївський, свято-Володимирівський і cвято-Троїцький)

Духовенство: Протоієреїв - 46, ієреїв - 11, протодияконів - 2, дияконів - 8.

Монастирі: Львівський Свято-Преображенський жіночий монастир, Свято-Покровський чоловічий монастир у с. Кострино на Закарпатті.

Засоби масової інформації:

Газета "Світло Православ'я"

(засновник - єпархіальне управління, м. Львів; рік заснування - 1994; 
періодичність - щомісяця; накладом 2000 екз.; друкований об'єм – 20 стор. формату А4;
адреса: Україна, 79008, м. Львів, вул. Короленко, 3).

Молодіжна газета „Церква і молодь”.
Об'єм – 16 стор. формату А4, наклад 1000 екз. 1 раз в 2 місяці.

Газета для ув'язнених „Помилуй і спаси”
Об'єм – 12 стор. формату А4, наклад 1000 екз. 1 раз в 2 місяці.

Дитячий журнал „Божа нивка”
Об'єм – 24 стор. формату А4, наклад 3000 екз. 1 раз в 2 місяці.

Православні об'єднання:

Братство в ім'я святих апостолів Петра і Павла (м. Львів, засноване 1993 року, голова - Чуйний Володимир Іванович, займається духовно-просвітницькою та місіонерською діяльністю, члени братства відвідують дитячі будинки, притулки та інтернати для неповнолітніх, будинки для літніх людей, працює бібліотека, яка обслуговує понад 900 читачів, здійснюється неусипне читання псалмів Давидових);

Сестринство в ім'я великомучениці Варвари (м. Львів, голова - Галенко Любов Олексіївна, займається доброчинністю у відділеннях обласної психіатричної клініки та науково-просвітницькою діяльністю, у російськомовних організаціях і школах);

Молодіжне братство в честь Почаївської чудотворної ікони Божої Матері (м. Львів, засноване 1994 року, члени братства працюють у дитячих будинках і школах-інтернатах, духовно-просвітницька та інформаційно-культурна пошукова діяльність);
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Веб-сайт братства: http://bratstvolviv.narod.ru/

Медичне братство св. вмч. Пантелеймона (медичні консультації для парафіян єпархії);
Товариство захисту життя "Спаси и збережи" в честь Феодорівської ікони Божої Матері (м. Львів, засноване 1995 року, голова - Поташовс Світлана Володимирівна, просвітницька діяльність проти абортів і контрацепції).

Православне військове братство (в стадії реєстрації)