Get Adobe Flash player
Головна Історія Заснування парафії
Офіційні новини
Слайдшоу
Новини єпархії
Статистика
Користувачі : 4
Зміст : 96
Переглянути хіти змісту : 267705

Заснування парафії

Початок дев'яностих років минулого сто­ліття для галицького Православ'я виявився дуже складним. З 1237 парафій Львівської єпархії станом на 1989 р. залишилися вір­ними канонічній Українській Православній Церкві лише близько 15 парафій. Не стало винятком і місто Дрогобич, у якому право­славні були позбавлені можливості звершу­вати богослужіння у власному храмі.

У зв'язку з захопленням греко-католиками Свято-Троїцької церкви м.Дрогобича, свяще­ник Микола Мандзюк наказом архієпископа Іринея (нині - митрополита Дніпропетров­ського і Павлоградського), був призначений благочинним церков Дрогобицького району. Саме тоді з Божою допомогою отець Мико­ла разом з невеликою громадою віруючих розпочав справу відродження Православ'я на Дрогобиччині.

24 березня 1991 року духовенством Дро­гобицького благочиння було освячено де­рев'яний хрест у фруктовому саду на вулиці Трускавецькій, 56. Цю подію можна вважа­ти початком заснування нової православної дрогобицької парафії.

Світле Христове Воскресіння 1991 року громада молитовно святкувала ще у міському садочку. Не маючи власного храму, протягом шести місяців православні мешканці Дрого­бича молилися просто неба у спеку та холод, а іноді навіть під дощем та снігом.