Get Adobe Flash player
Головна Новини Конференція: СІМ'Я – ОСНОВА ЦЕРКВИ І ДЕРЖАВИ
Офіційні новини
Слайдшоу
Новини єпархії
Статистика
Користувачі : 4
Зміст : 96
Переглянути хіти змісту : 292369

Конференція: СІМ'Я – ОСНОВА ЦЕРКВИ І ДЕРЖАВИ

Саме під такою назвою 26 листопада 2010 року з благословення Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина (Маркевича) за сприянням Дрогобицької районної державної адміністрації, громадським об'єднанням «Благовіст» спільно з історичним факультетом спеціальність «Філософія» Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка було проведено ІІ – гу Міжнародну науково-практичну конференцію з питань сім'ї та сімейного виховання.

До обговорення були запропоновані питання: сім'я і Церква; поняття шлюбу у світлі церковної традиції; проблема узаконення штучного переривання вагітності; планування сім'ї; шляхи вирішення демографічної кризи в суспільстві; сучасний підхід до вирішення проблеми “батьки – діти''; участь громадських та релігійних організацій у формуванні сімейної політики у державі; освітні процеси та формування сім'ї; багатодітність; сім'я як філософське осмислення буття людини; подолання негативних явищ у молодіжному середовищі; соціальний захист сім'ї. Дані проблеми актуальні для нашого суспільства в цілому і болючі для кожного гро мадянина. Тому конференція об'єднала представників Церкви, державної влади, науковців, соціальних працівників, освітян, гостей із мм. Києва, Ужгорода, Львова, Борислава, а також Польші. 

З вітальним словом до учасників конференції звернулись: архієпископ Львівський і Галицький Августин (УПЦ), єпископ Дрогобицько-Самбірський Матфей (УПЦ КП), заступник голови Дрогобицької районної державної адміністрації Галина Гайдук.

У своєму виступі владика Августин (Маркевич) порушив проблему про духовну і моральну шкоду дошлюбних і позашлюбних відносин, адже вони руйнують особистість і суспільсво у цілому, ведуть до моральної деградації.

Цікавою була доповідь й Маріанни Ярої, магістра теології (Польша) про вплив церковного співу на виховання релігійної тотожності молоді в умовах діаспори.

Психологічні особливості християнських сімейних відносин проаналізувала Анна Вовк (м.Львів) та розповіла, що найчастіше за допомогою звертається молодь ( від 25 до 35 років).

Студентка ЛДУ ВС Марія Альмес у доповіді обгрунтувала думку про те, що злочинність неповнолітніх – наслідок морального занепаду суспільства.

Небайдужими до проблем сімейного виховання були і Віра Лімонченко, к.ф.н., протоієрей Ігор Ткачів (голова відділу у справах сім'ї Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП), Володимир Возняк, к.ф.н, протоієрей Юліан Феленчак,магістр православного богослов'я (Польша), Святослав Качмар, студент ДДПУ ім. І.Франка, диякон Тарасій Андрусевич (м.Борислав), Михайло Зубрицький, аспірант кафедри філософії ДДПУ ім. І. Франка, Руслан Коник, голова ГО «Благовіст».

В своїй резолюції конференція зазначила, що дана конференція буде проходити щорічно 22 вересня.

А також визначено, що сім'я сьогодні знаходиться на грані повного свого занепаду, сімейні цінності, які віками формував наш боголюбивий народ – відкидаються. Взамін цього сучасна молодь живе споживацькими потребами і це споживацтво переносить й на стосунки між хлопцем і дівчиною, чоловіком і жінкою, батьками і дітьми. А це означає втрату своєї національної, духовної самосвідомості.

Мар'яна Коник,
прес-секретар ГО «Благовіст»