Get Adobe Flash player
Головна Новини ДРОГОБИЧ. В день пам’яті свят.Миколая Чудотворця дрогобичани відзначили 20-ту річницю з дня освячення хреста на місці будівництва кафедрального Іовського собору
Офіційні новини
Слайдшоу
Новини єпархії
Статистика
Користувачі : 4
Зміст : 96
Переглянути хіти змісту : 277376

ДРОГОБИЧ. В день пам’яті свят.Миколая Чудотворця дрогобичани відзначили 20-ту річницю з дня освячення хреста на місці будівництва кафедрального Іовського собору

У неділю, 22 травня, в кафедральному соборі на честь прп. Іова Почаївського, відбулось велике торжество.

В цей день відзначається декілька подій, а саме: перенесення мощей святителя і Чудотворця Миколая, на честь якого названий нижній храм двохярусного кафедрального собору; 20-річчя з дня заснування дрогобицької парафії та день Ангела настоятеля храму – протоієрея Миколай Мандзюка.

По благословенню Високопреосвященнійшого владики Августина, настоятель собору вирушив у паломницьку поїздку по святим місцям. Саме 22 травня він перебував на святій горі Афон, де підносив молитви до Бога за свою паству.

Торжество розпочалося, напередодні, 21 травня, всенощним бдінням. Богослужіння звершував старший клірик єпархії, заслужений протоієрей Володимир Ільницький, настоятель храму Покрови Богородиці, що в місті Борислав, в співслужінні чотирьох священників та двох дияконів.

В сам день свята до дрогобицької громади з архіпастирським візитом завітали високопреосвященніший Августин, архієпископ Львівський і Галицький та преосвященніший Філарет, єпископ Дрогобицький.

Перед входом в собор всечесних владик хлібом та сіллю вітали парафіяни та діти собору. В притворі храму владик вітав прот. Володимир Ільницький.

На Божественній літургії преосвященним владикам співслужили дев’ятеро священників, які приїхали на торжества з різних місць єпархії.

Надзвичайну атмосферу величності під час богослужіння створював церковний хор «Благовіст» під керівництвом Наталії Самокішин, чаруючий спів якого допомагав відчути людям красу та велич Божественної літургії.

Після закінчення Богослужіння був здійснений святковий хресний хід навколо храму з пісноспівами «Христос Воскрес!».

Опісля владика Августин звернувся до парафіян з пастирським словом, в якому пояснив значення історії про зустріч Ісуса Христа з самарянкою та розкрив духовний зміст цієї події.

Також владика привітав всіх іменинників, і насамперед настоятеля храму о. Миколая з днем Ангела, та священика Романа Кононенко з нагоди його 30-річчя.

Наступне слово взяв протоієрей Володимир Ільницький, в якому розповів про великий духовний і фізичний подвиг, який понесли отець Миколай та прихожани за 20 років будівництва собору.

Для багатьох віруючих настоятель подавав приклад надзвичайної мужності, стійкості та великої сили, не цураючись навіть самої важкої роботи, зводячи величний собор, який став окрасою регіону.

На святкуваннях серед присутніх були люди, котрі брали участь у встановленні хреста ще 20 років тому. На жаль в живих залишилося тільки декілька чоловік, а деякі в силу обставин не змогли приїхати.

Після величавого многоліття на честь настоятеля та іменинників, всіх парафіян та чисельних гостей було запрошено на святкову трапезу, яка була організована спільними стараннями общини.

Така трапеза традиційно проводиться декілька разів на рік: в день Жінок-мироносиць, 22 травня, на свят.Миколая Чудотворця та 10 листопада, в день престольного свята прп.Іова Почаївського.

Прес-служба собору