Get Adobe Flash player
Головна Новини Відбулися торжества присвяченні 25-річчю освячення місця під будівництво собору
Офіційні новини
Слайдшоу
Новини єпархії
Статистика
Користувачі : 5
Зміст : 96
Переглянути хіти змісту : 321586

Відбулися торжества присвяченні 25-річчю освячення місця під будівництво собору

22 травня в кафедральному соборі на честь прп. Іова Почаївського, відбулось велике торжество. В цей день відзначається 25 років від дня освячення місця та закладки каменю під будівництво собору.

25 років тому, в 1994 році, в день пам'яті святого Миколая чудотворця, на місці колишнього фруктового саду відбулося закладення каменя під будівництво кафедрального собору на честь преподобного Іова Почаївського. Його звершив Архієпископ Львівський і Дрогобицький Августин у співслужінні духовенства Львівської єпархії (сьогодні - митрополит Білоцерківський и Богуславський).

Ювілейне торжество розпочалося всенощним бдінням. Богослужіння очолив настоятель собору прот.Миколай Мандзюк в співслужінні місцевого духовенства.

В сам день свята Божественну літургію очолив благочинний Львівської області прот.Стефан Хомин в співслужінні духовенства єпархії, дрогобицького благочиння та гостей.

За богослужіння співав церковний хор «Благовіст» під керівництвом Наталії Самокішин, чудовий спів якого допомагав відчути велич на молитовний настрій богослужіння.

Після закінчення літургії був звершений хресний хід навколо храму з іконою святителя Миколая, в завершенні в вході в притвор було прочитано Святе Євангеліє.

В вітальному слові, отець Стефан привітав настоятеля, духовенство та усіх вірних з цим торжеством. «Надзвичайна молитовна сила святителя Миколай та преподобного Іова Почаївскього, котрі допомогли побудував цей величавий храм. Скільки було труднощів, проблем, скільки було піднесено молитов, положено трудів - відомо тільки Богу, Котрий не залишив своїх вірних чад в цьому великому звершенні. Нехай Милосердний Господь з торицею воздасть кожному по його трудам та молитвам, відданим на славу Творця, святої Церкви та цього храму».

Після привітання отця Стефана, прихожани привітали свого настоятеля та присутнє духовенство з цим святковим днем.

Традиційно після богослужіння для прихожан та гостей відбулася святкова трапеза. В честь свята самі маленькі прихожани запропонували духовенству та присутнім переглянути цікаву святкову виставу під керівництвом диригента дитячого хору пані Віри Добромильської.

Так торжественно і молитовно завершилось святкування цього історичного дня.

Фото: п.Олег