Get Adobe Flash player
Головна Паломництво
Офіційні новини
Слайдшоу
Новини єпархії
Статистика
Користувачі : 5
Зміст : 96
Переглянути хіти змісту : 321595

Кафедральний собор прп.Іова Почаївського запрошує у паломницьку поїздку в Свято-Успенську Почаївську Лавру

Золотими хрестами торкаєтся вона неба давньої Волинської землі. Минали століття, а Свята гора як  свідок незламності віри Православної, сили єднання у Дусі Святому.

…1240 рік. Хан Батий захопив Київ. Монголо-татарське іго гнітить Святу Русь, руйнує усе святе. Києво-Печерські іноки приходять на Волинь. У печерах місцевих гір вони знаходять пристанок, де і оселяються. Сюди принесли вони строгий аскетичний дух преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських, а місце свого поселення називають  в пам'ять про ріку Почайну – притоку Дніпра.

І в ХІІІ ст. ченці удостоїлись благословення Матері Божої. Вона з'явилась їм на скалі в неопалимій купині з короною на голові і скіпетром у руках. Тільки одну мить Пресвята Богородиця простояла на камені, а слід її правої стопи залишився на ньому на віки і забив із-під каменю ключ цілющої води. Сьогодні ця святиня знаходиться в Успенському Соборі.

П'ють паломники святу воду, яка неодноразово зціляла від душевних і тілесних недугів і наповнюються благодаттю.

За благословенням до преподобного Іова, ігумена і чудотворця Почаївського, спускаються вірні у Печерний храм,  у печеру, де подвизався він при житті і почив після смерті. Напівтемна печера...  невгасаючі лампади... і нетлінні мощі святого налаштовують на роздуми про  сенс життя людини.

У житті Православної Церкви  паломництво – традиція, яку породили духовні потреби віруючих; подвиг, який християнин добровільно здійснює, щоб поклонитись святиням та почерпнути благодаті святого місця.

З давніх-давен християни відвідували місця земного життя Ісуса Христа (Свята земля) і повертались із пальмовими гілками (звідси слово «паломництво»). З часом паломництвом почали називати різні подорожі по святих місцях православного світу.

Паломництва організовані кафедральний собором прп. Іова Почаївського (м. Дрогобич) дають можливість усім бажаючим понести своєрідний подвиг во славу Божу та доторкнутись до святинь.

Паломницька поїздка передбачає:

• Молитву спільну (у храмі під час богослужіння; читання акафісту, слухання духовних піснеспівів) та особисту перед святинями (Чудотворна ікона Божої Матері іменуєма «Почаївська», Стопа Божої Матері, мощі прп. Іова та Амфілохія Почаївських, Хрест-верига прп. Никити Стовпника, мироточивої глави невідомого святого Києво-Печерської обителі);

• Відвідання пам’ятного місця – могилки преп. Амфілохія Почаївського;

• Поїздка в с. Онишківці, Рівненської обл., де бажаючі можуть окунутись у святому джерелі  праведної Анни;

• Знайомство із історією виникнення Лаври та її святинь, Свято-Духівського Скиту, жіночого монастиря в ім’я святої Праведної Анни;

• Спільна трапеза ( обід) в  монастирській трапезі;

• За бажанням – участь у таїнствах (сповідь, Причастя);

•  Спілкування із священослужителями і насельниками монастиря.

На противагу сучасному світу із його законами та блискавичному руху у прірву зла та нечистоти, на Святій Почаївській горі панує спокій, б’є джерело живої води. ... Світ ще спить, а біля Чудотворної ікони Богородиці Почаївської починається молитва іноків. Вона освячує життя нового дня, невидимо охороняючи і укріпляючи народ.

Детальнішу інформацію про організацію паломницьких поїздок можна отримати за тел. О67 744 68 07.